„Během dne vystoupí na hradě dvojice divadel, olomoucká Tramtárie a HP Praha, každé se dvěma představeními," informoval kastelán hradu Jan Lauro.

Program zahájí v 10.30 hodin na palácovém nádvoří divadlo Tramtárie se svou hrou Kluk z plakátu. V 11.30 hodin se pak diváci na druhém nádvoří dozví Jak víla Modrovláska splnila tři přání. Tak totiž zní název prvního představení divadla HP Praha. Odpoledne ve 14 hodin se vrátí Tramtárie s oblíbeným představením O pračlovíčkovi a divadelní den uzavře v 15 hodin na druhém nádvoří HP Praha hrou Jak Krakonoš pekařku Jířu napravil.

Sobotní program na hradě ale bude mnohem pestřejší.

„Během dne bude pro malé návštěvníky připraven zábavný program Studia bez kliky s řadou soutěží, s workshopy a jejich dřevěným kolotočem," doplnil Jan Lauro. Další zpestřením budou výtvarné dílny pro nejmenší, které bude mít na starosti studio Létající šnek.

„Kvůli dětskému dnu bude v sobotu na hradě zvýšené vstupné, dospělí zaplatí sto korun, snížené vstupné bude padesát korun a děti do šesti let mohou na hrad zadarmo. V neděli pak bude opět běžný návštěvnický provoz," upozornil kastelán. (jen)