„Jedná se o akci, kterou pořádá Mateřské centrum Dráček. Jde o pohádkový svět, kterým chceme oslavit červnový Den dětí,“ uvedla jednatelka Mateřského centra Dráček v Hranicích Lenka Fraisová.

Dráček pohádkový svět pořádá už od svého založení a letos proběhl už jeho jedenáctý ročník. „Letošní téma je zaměřené na piráty. Podle toho jsou připravena i jednotlivá stanoviště,“ upozornila Fraisová.

V parku pořadatelé rozmístili celkem dvanáct stanovišť, na kterých si děti mohly vyzkoušet lovit žraloka, hledat poklady nebo stavět a bourat hradby. „Hlavním cílem není splnit všechny úkoly, ale pořádně se pobavit,“ prohlásila Lenka Fraisová.

Děti se u vstupu zapsaly do prezenční listiny a současně obdržely kartu, kam se jim zapisovaly splněné úkoly na jednotlivých stanovištích. „Podle prezenční listiny vždy zjistíme, kolik dětí se pokaždé účastní. V průměru to bývá přibližně sto padesát,“ informovala jednatelka Dráčku Lenka Fraisová.

Na konci na děti čekaly odměny v podobě tašky, ve které mají buď bublifuk, pastelky nebo plastelínu. Dále také drobné sladkosti a malou hračku.. „Jsem moc ráda, že jsem sem s maminkou šla. Moc mi nešlo jen lovení a přenášení rybičky,“ podělila se o zážitky malá Michalka.

Podobně spokojených dětí bylo v sobotním dopoledni v hranickém parku daleko více. Chvíli sice zazlobilo počasí, ale ani to nemohlo zkazit radost v očích spousty malých špuntů.