Vybavení i provozní řád jsou již připravené. Kola a koloběžky jsou již nachystány.

„Ty první týdny budou ještě o takovém zkušebním provozu, během kterého musíme vystihnout veškeré nedostatky. Jinak už ale vybavení máme připravené. S panem ředitelem Radomírem Habermannem ze Základní školy Šromotovo jsme tento týden doladili i provozní řád," sdělil Jan Trčka, pod jehož dohledem bude výuka v areálu probíhat.

Různé situace na silnicích si na hranickém cvičišti budou moci vyzkoušet děti z hranických škol a školek, ale také žáci ze vzdělávacích organizací ve spádových vesnicích.

„Dá se říct, že od dubna tam každý den bude nějaká činnost probíhat. V pondělí třináctého května se pak uspořádá také oblastní kolo cyklistické soutěže," komentoval dále učitel autoškoly.

O dostatek dopravních prostředků by během výuky neměla být žádná nouze. K dispozici bude dvacet kol či deset koloběžek. „Dohromady máme třicet pět dopravních prostředků," dodal Jan Trčka.

Hřiště bude sloužit právě zejména dětem ze základních a mateřských škol. Veřejnost na plochu, kterou stavební firma dodělala loni na podzim, pravděpodobně volný přístup mít nebude.

„Pro děti by to mohlo být nebezpečné, hrozilo by riziko jejich úrazu. Myslíme si také, že děti by nemusely dodržovat řád, který platí během výuky," řekla už dříve místostarostka Hranic Pavla Tvrdoňová.

O vhodné ploše pro dopravní hřiště se v Hranicích uvažovalo už osm let. Děti se svými učiteli kvůli dopravní výuce v minulosti jezdily například do Lipníku nad Bečvou.