Pečlivým dozorem učitelek potštátské základní školy prošlo v úterý odpoledne hned jedenáct malých předškoláků. Právě takový počet dětí také pravděpodobně od září nastoupí do první třídy.

Nároky na děti při zápisu rozhodně nejsou zanedbatelné.

„Při zápisu toho musí děti zvládnout poměrně hodně. Musí poznat základní barvy, měly by umět napočítat přibližně do deseti. Sledujeme také, jakým způsobem nakreslí postavu," vyjmenovala některé z atributů učitelka Alena Otáhalová.

Bez zajímavosti pro posuzovatelky nebylo ani mluvené slovo dětí, které se v úterý k zápisu dostavily.

„Pozorujeme, jestli děti mluví bez závad. Pokud má dítě v tomto určitý problém, pak rodičům doporučíme, aby dítě docházelo na logopedii. Jelikož je do září ještě dost času, vada se může částečně odstranit," zmínila učitelka, podle které děti zvládaly nastražené úkoly velice dobře.

„Můžeme to přisuzovat i tomu, že naše základní škola je spojená se školkou. Vídáme se na chodbách, což je velká výhoda. Děti ze školky také jednou za čas navštěvují první třídu a chodí se podívat na kamarády z loňského roku. Problematika školy a personální obsazení jim rozhodně není vzdálené. Známe se tu všichni," s úsměvem doplnila Alena Otáhalová.