Pomyslné poslední sbohem prázdninám se v Ústí koná již několik let. Organizátoři se snaží, aby program každý rok dětem nabídl něco nového. „Akci, při které se děti loučí s prázdninami, lze u nás v Ústí nazvat již tradiční, letos se totiž koná asi poosmé,“ prozradila Hana Vykopalová z kulturní komise s tím, že například v letošním roce je mimo jiné připraven program s ilustrátorem dětských knih - Adolfem Dudkem.

Největším lákadlem se ale bezpochyby stalo dopravní hřiště, které nadchlo nejenom děti, ale také jejich dospělý doprovod. Děti dostaly krátký výklad o silničním provozu, poté mohly zasednout do elektrických autíček a zdolávat nástrahy v podobě semaforů, přechodů či dopravních značek. Na plynulost dopravy dohlížel strážník, který za drobné resty uděloval pokuty.

Motorový vůz řady M 290.0 zvaný Slovenská střela dorazil do Hranic na opravu.
První český rychlovlak Slovenská strela dorazil do Hranic. Projde rekonstrukcí

„Jsem příjemně překvapená. Je fajn, že je zde dopravní hřiště se značením pro děti. Opravdu je to moc pěkně vymyšlené. Na podobné akce jezdíme rádi. Řekli jsme si, že letos uděláme ukončení prázdnin s vnoučaty právě tady,“ neskrývala nadšení Dana Sojáková, která dorazila z nedalekého Jindřichova.

Dětem se program líbil, někteří už ale mysleli na první školní den. „Chodím sem pravidelně již několik let, program se mi vždy líbí. V pondělí začíná škola, tam se tedy moc netěším. Se spolužáky jsem byl v kontaktu celé prázdniny, takže mi po nich ani nebylo smutno,“ prozradil se smíchem jedenáctiletý Jiří Hotař z Ústí, který od září nastoupí do šesté třídy. 

Ilustrační foto
Žáci hranických škol se pokusí obejmout Bečvu. Zapíšou se do knihy rekordů