Přítomné děti neskrývaly nadšení. „Já jsem si přála mikrofon a taky bicí. Ještě bych moc chtěla žehlicí prkno a ještě jednu věc a tu si nepamatuju," podělila se smíchem o svá přání Sabinka Tomečková.

Někteří si však svá přání chtěli nechat pro sebe. „Přání nechtěly děti prozradit, protože je to prý tajné. Letos se účastníme poprvé, předtím jsme totiž byli v jiné škole," řekla jedna z přítomných maminek Hana Kindlová.

Balónky přišly v Hranicích vypustit stovky menších i větších účastníků. „Rozdali jsme pět set balónků, myslím, že kdybychom jich měli ještě víc, tak i ty rozdáme. Každý rok se tato akce pokouší pokořit rekord v počtu vypuštěných balonků, ale jestli se to i letos podařilo, zjistíme až poté, co budou zveřejněna oficiální čísla z celé republiky," uvedla za místní pořadatelskou organizaci DDM Hranice koordinátorka Darina Jarolimová.

Ve dvoraně zámku odpoledne zároveň probíhal Dětský vánoční jarmark, který Dům dětí a mládeže také tradičně pořádá. „Letos se jedná již o sedmnáctý ročník Dětského vánočního jarmarku. Tentokrát se zúčastnilo šest hranických organizací včetně nás," prozradila Darina Jarolimová.

„Formou veřejné sbírky se zde prodávají výrobky, které vyrobily buď děti, které docházejí do příslušných organizací, nebo mentálně či tělesně postižení. Výtěžek putuje na kompenzační pomůcky, učební pomůcky či výtvarné materiály právě přítomným organizacím," zakončila koordinátorka­. 

David Král