„Letos tady jsem na čtyři turnusy, každý z nich trvá jeden týden. K tomu přibyl ještě jeden týden výjezdní," říká vysokoškolačka, zatímco v hranickém parku dohlíží na pobíhající děti. Některé z nich absolvují příměstské tábory v Hranicích už poněkolikáté.

„Těch patnáct dětí, které tady tento týden máme, není zase tak moc. Někdy jich je třicet a to už je hodně náročné. Ale přes rok mám zase klid," dodává s tím, že v hranickém Domečku takto pomáhá vedoucím turnusů už pátým rokem.

Několikahodinový dohled nad malými kluky či holkami je samozřejmě její hlavní pracovní náplní. Důležité ale také je, aby se děti při praktikujících aktivitách bavily a poznaly mezi sebou i nové kamarády.

„Je pravda, že někdy se do konfliktu dostanou děti, které se spolu nemusejí už ve škole. Když se pak setkají v ještě menším kolektivu, je to problém. Musíme proto neustále dávat pozor, aby se takoví zlobivci drželi dál od sebe," podotýká.

Radka Palová si práci s dětmi v praxi vyzkoušela už během střední školy. Studovala pedagogiku a vedla i nejrůznější kroužky.

„Vždycky mě někdo z dětí překvapí, ale práce s nimi mě baví. I když na vysoké škole teď studuju matematiku, takže už je to trošku mimo můj obor," zakončuje Radka Palová.