Pětice děvčat a dva chlapci se nechali inspirovat dalekou Havají a jednotlivé taneční prvky si pak vypůjčili z internetu. Výsledkem bylo působivé vystoupení, které dětem z hranického dětského domova vyneslo postup do národního kola.

„Uskuteční se 16. května v Mostě pod názvem Galakoncert 2009 a bude přístupné i veřejnosti,“ dodala pro úplnost jejich vychovatelka Martina Juřicová. Podle ní byla konkurence v přerovském regionálním kole tak obrovská, že děti s žádným úspěchem nepočítaly.

„Když jsem u nich viděla před soutěží trému, snažila jsem se jim zdůraznit, že vůbec nejde o vítězství. Chtěli jsme si prostě jen udělat pěkný den a zatančit si pro radost,“ řekla Juřicová.

Nečekaný úspěch byl o to cennější, že se o něj zasloužily i sluchově postižené děti. „Přesto ale všichni zvládli rytmus na jedničku a porota z nich byla nadšená,“ pochválila své svěřence Juřicová.

Poslední měsíc před soutěží prý děti trénovaly každý den a bylo na nich vidět, jak je tanec baví. V Přerově se ve středu představily nejen s tanci havajskými, ale také orientálními. Samy si vymyslely kostýmy i účesy a tréninku věnovaly maximum. Soutěže s názvem Nejmilejší koncert se děti z hranického dětského domova účastní pravidelně a do národního kola nepostoupily ve středu poprvé.

„Naposledy zaujali porotu country tancem,“ připomněla jejich předchozí úspěch Juřicová. Podle ní však děti v soutěži bodují i s divadelními představeními a zpěvem.