Drahotušská škola se jako jediná z hranických škol zapojila do projektu „S náma na to máš", jehož patronem je fotbalový brankář FC Chelsea a českého národního týmu Petr Čech. Tento program se realizuje v celkem devíti školách republiky.

V rámci svých věkových kategorií si tak děti ve skupinkách postupně zasoutěžily ve fotbalových i atletických disciplínách. V průběhu jedné hodiny si malí i větší účastníci projektu vyzkoušeli například slalom s míčem kolem maket českého gólmana, zasoutěžili si také v překážkové dráze nebo v přesnosti střelby na bránu přes fotbalovou zeď.

Středeční akce byla prakticky celodenní. Ti nejmenší se do ní zapojili už v devět ráno, poslední asi čtyřicetičlenná skupinka odcházela ze hřiště ve tři hodiny odpoledne. Jednotlivým dětem se věnovali instruktoři, kteří nejprve úkol předvedli a pak zapisovali výsledky zapojených sportovců.

Motivace soutěžících nebyla jen symbolická. Ti nejlepší z kategorií Mini, Benjamínek a Junior získali možnost už příští týden osobně se setkat a zatrénovat si s reprezentanty českého národního týmu. Současně každý výherce získal dvě vstupenky zdarma na přátelské utkání Česko – Maďarsko, které se odehraje v pátek 1. června.

A kdo jsou těmi šťastlivci? V kategorii Mini zvítězila Eliška Martinková, v kategorii Benjamínek Karolína Šatánková a v kategorii Junior Roman Částečka. Čtvrtým výhercem se stal Filip Hojgr z Mateřské školy Drahotuše, který byl vylosován ze všech 203 zúčastněných dětí.

Hlavním smyslem středečního dne na drahotušském víceúčelovém hřišti ale byla především zábava a radost z pohybu. „Cílem akce je podpora sportu, zejména fotbalu, ale i jiných například atletických dovedností. Všechny disciplíny slouží k rozvoji obratnosti a silových dispozic dětí," řekl koordinátor projektu Martin Čtvrtníček.

Akce „S námi na to máš" zahájil svoji činnost v roce 2009. Podobně jako do Drahotuš jezdí tým instruktorů do dalších českých a moravských škol, které o jejich návštěvu projeví zájem a mají k uspořádání akce vhodné podmínky.

 Před Drahotušemi si nástrahy nachystaných disciplín vyzkoušely děti z Valašského Meziříčí, o den později pak žáci z Frýdku-Místku. Projekt probíhá vždy ve dvou fázích. Vedle jarního kola proběhne druhá část ještě na podzim.