Ten letošní poslední školní den byl ale trochu jiný. Děti i učitelé v rouškách před školou a školník u vstupních dveřích s dezinfekcí pouštěl jednoho školáka po druhém.

Někteří žáci zavítali do školy po třech a půl měsících poprvé. Rodiče těchto žáků museli dodat čestné prohlášení, že jejich dítě je v posledních dvou týdnů bez příznaků virového onemocnění.

Kvůli koronavirovému nebezpečí bylo nutné přijmout bezpečnostní opatření, aby se nepotkávalo větší množství lidí.

„Sraz žáků 1. stupně byl v 7.50 hodin před budovou školy a odchod ze školy v 8.30 hodin. Sraz žáků 2. stupně byl o deset minut později a odchod jsme naplánovali v 8.35 hodin. Žákům devátých ročníku jsme vysvědčení předali v 9 hodin,“ upřesnila ředitelka ZŠ a MŠ Drahotuše Dagmar Pospíšilová.

Mladí hasiči ze Všechovic v roce 1982.
Retro fotky z obce Všechovice a Vinary

Ale ani tato mimořádná opatření neubrala dětem na radosti. S kytičkami a bonboniérami čekaly nedočkavě v lavicích, až je jejich třídní učitelka vyzve a předá jim vysvědčení.

Hlavně ti žáci, kteří se v květnu po březnovém uzavření škol do lavice nevrátili a pokračovali dále v domácí výuce, se těšili se setkání se spolužáky i s paní učitelkou.

„Já jsem si dopsala celou písanku už dávno, dělala jsem si to dopředu,“ hlásila usměvavá Lilinka z první třídy ZŠ a MŠ Drahotuše.

„Děti, přeji vám překrásné prázdniny a buďte na sebe opatrní, abychom se tady zase všichni ve zdraví sešli v září,“ popřála na závěr svým žákům třídní učitelka první třídy ZŠ a MŠ Drahotuše Iveta Mertová.

Na prvňáky myslela také hranická knihovna. K vysvědčení dostali všichni nejen poukázku do knihovny ale také zábavné čtení na léto - knížku Katka a klokan ze šuplíku.