Na zahájení výstavy vystoupily kromě žáků ZUŠ také děti z hranického Dětského domova.

„Jako každý rok, i tentokrát se jedná o průřez naší činnosti letošního školního roku. Hodně jsme se věnovali anatomii a studii lidského obličeje či celého těla. Proto je tématem letošní výstavy právě člověk,“ řekla při slavnostní středeční vernisáži učitelka Základní umělecké školy Hranice Eva Vojtěšková.

Výstavní místnosti uvnitř domu, ale i v zahradní galerii byly naplněné pracemi nejrůznějších technik.

„Snažili jsme se tady toho dostat co nejvíce. Kapacity jsou ale omezené. Pokud by se tady některá práce náhodnou neobjevila, bude vystavená u jiné příležitosti,“ dodala učitelka Vojtěšková.

Právě zahradní galerie byla tentokrát netradičně zaměřena na ledové kry, které na konci února zůstaly po několik dní v korytě Bečvy. Děti tak celou zeď v těchto prostorách ozdobily pestrobarevnými výkresy, které ledovou tříšť v řece znázorňují.

„Mám velkou radost, že se malí muzikanti a výtvarníci věnují těmto záslužným činnostem. Za rok toho udělali hodně. Donesli opravdu velké množství prací, skoro už jsme je neměli kam dát. Možná jsme ještě mohli polepit dům a zahradu,“ řekla s nadsázkou galeristka Anna Musilová.

Lidé, kteří z nejrůznějších důvodů slavnostní vernisáž nestihli, nemusejí smutnit.

Expozice mladých talentů bude v hranické Galerii M+M k vidění ještě přes dva týdny, konkrétně do 6. května.