„Jedna z praktických disciplín soutěže bude i střelba. Proto jsme se dnes rozhodli udělat takovou generálku. Přes zimu se nestřílelo. Děti plnily jiné úkoly, například přikrmování zvěře,“ řekl pracovník DDM Hranice Bohumil Kristek.

Okresní kolo soutěže je na programu už 21. dubna. Kromě střelby musí budoucí hraničtí myslivci uspět třeba i v poznávání dřevin a rozeznávání parohů.

Vítězové soutěže pak postoupí do celostátního kola soutěže a Hranice se netají vysokými ambicemi. „V rámci okresního kola jsme vždycky obsazovali první místa, takže do něj jdeme s jistými ambicemi. Celostátní kolo pak funguje spíše táborovým stylem. Akce trvá celý týden a mimo plnění soutěžních disciplín na děcka čekají i zábavní a poznávací akce. Je to pro ně taková odměna,“ uvedl dále pedagog Kristek.

Přestože dětská soutěž, která bude rozdělena podle věkových kategorií, sestává z několika disciplín a okruhů, střelba patří určitě mezi ty nejočekávanější.

„Střelba je rozhodně nejoblíbenější disciplínou. Nemusíme se na ni totiž moc učit. Dnes jsem v ní překvapil sám sebe. Na to, že už jsem dlouho nestřílel, to bylo docela slušné,“ řekl například jeden z připravujících se střelců Jiří Kála.