Potřetí se tak zúčastní celostátní akce nazvané Jarmark pro šikovné ručičky, jejímž cílem je získat finanční prostředky na kulturní a sportovní vyžití pro děti z dětských domovů.

V této charitativní akci, která se koná v Olomouci a v Plzni, děti z Veselíčka rozhodně nepatří mezi žádné nováčky. „Letos jsme dali možnost všem dětem z našeho domova, aby vytvořily výrobky na jarmark. Děti ve volném čase batikují povlaky na polštáře, vyrábějí hrnky z keramiky, malují na sklo.

Tato činnost dětem slouží také jako arteterapie, u které se uvolní a získají nové praktické dovednosti,“ uvedl učitel školy při Dětském domově ve Veselíčku Radoslav Hanel.

„Celou akci doprovázejí velké přípravy, děti se učí nejen vyrábět výrobky, ale osvojují si také prodejní dovednosti, vyplňování paragonu, prezentaci na veřejnosti, což jim v budoucím životě bude ku prospěchu,“ dodává psycholožka Marie Lukášová.

Letos se do soutěžní přehlídky přihlásilo 54 dětských domovů, ze kterých budou vybráni nejlepší čtyři. Ty potěší jak odměna, tak i bohatý program, který je pro ně přichystán na slavnostním vyhlášení vítězů v Praze.

Jedná se o soutěžní přehlídku, ve které děti předvedou, své umění. Hodnotí se množství prodaných výrobků, prodejní slogan, kultura prodeje, nejzajímavější stánek a posledním kritériem je hodnocení veřejnosti.

„Ručičky jsme použili a hrníčky vykroužili. Radost ti teď uděláme a úsměv vám přidáme. Všechno stojí jen pár kaček, získáme tak spoustu hraček.“ S tímto prodejním sloganem v loňském roce děti z Veselíčka uspěly a zúčastnily se slavnostního vyhlášení v pražské ZOO.