Projektový týden Lesní školka zaměřený na environmentální oblast v předškolním vzdělávání využívají ve skaličské mateřince díky příznivým podmínkám každoročně. Děti během dne plní řadu úkolů a také hádanek. „Každý den s nimi děláme lesní pedagogiku a enviromentální výuku. Nesmírně je to baví, vzniká nám tu mnoho nových nápadů, děti jsou tu velmi spokojené a šťastné, a to je pro nás největší úspěch,“ řekla učitelka z mateřské školy ve Skaličce Marie Krausová, která práci pro děti tvoří i se svými kolegyněmi Lucií Němou a Marií Burnett Jones.

Z této výuky si podle slov Marie Krausové odnášejí děti spoustu zkušeností a znalostí, které si postupně rozšiřují. „V naší pedagogice často využíváme prvky alternativního vzdělávání, které jsou pro děti velmi přínosné. Podporují jejich rozvoj v tělesné, psychické a sociální oblasti. Velký význam pro nás je, aby děti byly v naší školce šťastné a spokojené. Lesní pedagogiku proto doporučujeme všem pedagogům mateřských škol,“ doplnila učitelka.

Součástí týdne bývá také exkurze v Obůrce Pod Hůrkou, která se nachází kousek od Nihlovského lesa. „Pan Kopča nám ukáže zvířátka, máme možnost pozorovat z bezprostřední blízkosti divočáky, daňky nebo laně a přírodu tu vlastně máme v přímém přenosu,“ doplnila pedagožka, která je velkým příznivcem této výuky.

O tom, že se tato Lesní školka dětem líbí, není pochyb. „Vůbec se mi sem nechtělo jet, ale je to tu moc dobré,“ ohodnotila nadšeně pobyt v Lesní školce malá Elenka. „Mně se tu taky moc líbí,“ doplnil ji pohotově Filda.

A odpočinek po obědě? Na ten se děti vyloženě těší, spí totiž ve stanu.