VÝSLEDKOVÁ LISTINA ZDE

Závodů ve třech disciplínách, a to v hodu, skoku do dálky a běhu se zúčastnili zástupci šesti hranických školek a sedmi mateřských škol z blízkého okolí Hranic.

Na atletickém hřišti Základní školy Šromotovo si tak zasportovali kluci i holky ze Skaličky, Černotína, Hrabůvky, Milenova, Teplic nad Bečvou, Loučky, Vitonic a městských školek Klíček, Pohádka, Sluníčko, Slunečnice, Šromotova Pastelka a Drahotuše.

„Ti nejlepší pak na stupních vítězů dostanou ceny, diplomy a medaile. Všechno proběhne tak, jako na velkých závodních akcích," řekla na začátku akce ředitelka Mateřské školy Pohádka Lenka Němčáková, která byla zároveň hlavní organizátorkou programu.

Děti se tak pořádně protáhly na atletické dráze i pískovišti. To, že jedni do písku soutěžně skákali a druzí si na něm stavěli bábovičky, vůbec nebylo podstatné.

„Touto akcí se podpoří základní kolo, během kterého si děti tyto disciplíny zkouší ve svých domovských mateřských školách. Kromě těchto praktických cvičení se také hovoří o tom, co to vůbec atletika je. Kluci totiž většinou znají jen fotbal a hokej. Hlavním smyslem ale samozřejmě je podpora dětí ve sportování," uvedla dále organizátorka akce.

Sportovní akci pořádá Sekce tělesné výchovy mateřských škol. Tyto závody se konají i na Přerovsku, kde probíhají hned dvě takovéto události. Jedna z nich začleňuje zvlášť školky ve městě, druhá je určena okolním vesnicím.