„Bylo to moc pěkné, velmi se mi to líbilo. Vím, co dá za práci nacvičit s dětmi takové představení, takže to opravdu oceňuju," řekla jedna z divaček.

Nácvik více než půlhodinového představení děti ve věku od tří do šesti let nepodcenily, ve školce se mu dlouhodobě a pečlivě věnovaly. „Nacvičení nám dalo hodně práce, navíc nám to ztížil fakt, že děti byly často nemocné a vracely se až těsně před vystoupením. Občas se na jevišti objevil nějaký ten zádrhel, ale myslím, že se to dětem podařilo," řekla ředitelka školky Jana Kryzanová.

Putování do Betléma bylo tentokrát určené široké veřejnosti, dříve předškoláci vystupovali na vánočních besídkách jen před svými rodiči. „Jsem moc ráda, že nejen rodiče, ale i lidé ze širokého okolí projevili o toto představení zájem. Bylo jich tady skutečně hodně, což nás samozřejmě potěšilo," dodala ředitelka. Zpěv dětem z místní mateřinky není cizí ani v průběhu roku. Za hudebního doprovodu paní učitelky si prý rády zazpívají v podstatě každý den.

Součástí úterního odpoledne, které školka uspořádala společně s vedením obce, byl i společný průvod k vánočnímu stromu, na který děti společně se svými rodiči zavěsily ručně vyráběné ozdoby. Hned po představení se také prodávaly vánoční dekorace. Z jejich výtěžku se později nakoupí hračky či pracovní pomůcky právě pro děti ze školky.