I přesto, že deštivé počasí zahnalo účastníky akce dovnitř letištního hangáru, na dobré náladě to rozhodně nikomu neubralo.

„Škoda, že počasí nevyšlo, ale až tak to zase nevadí. Hranický aeroklub nám tady poskytl obrovské prostory, kde je dost místa na chystané hry, soutěže i diskotéku,“ pochvalovala si skvělou spolupráci s aeroklubem předsedkyně spolku žen Rouské Liběna Hrešková, který tuto akci pořádá letos již potřetí.

Na letiště do Drahotuš se sjelo celkem šest soutěžících domovů z celého Olomouckého kraje. Své zástupce zde měl i Dětský domov z Hranic, Přerova či Veselíčka.

Na všechny čekaly celkem tři soutěžní discipliny, které hodnotila odborná porota. Jako první měly děti za úkol představit zajímavě svůj dětský domov, poté přišla na řadu soutěž plná zábavy a na závěr se družstva předvedla ve volné disciplině.

„Jsme tady poprvé a moc se nám tu líbí. S dětmi a vychovateli jsme nachystali, myslím, že zajímavý program, kterým chceme prezentovat náš dětský domov,“ řekl ještě před samotným začátkem soutěže vychovatel Dětského domova a školy Veselíčko Pavel Březina. Děti při prezentaci svého domova odkryly i svá tajná přání.

O zábavu se dětem v neděli po poledni postarali i členové Oldtimer club Helfštýn, kteří zamířili se svou závěrečnou spanilou jízdou veteránů na drahotušské letiště.