Pirátské vlajky i praví nefalšovaní piráti zpestřili sobotní odpoledne v Partutovicích, kde byla pro děti připravena řada soutěží a her s pirátskou tématikou.

„Na tomto dni jsme si dali opravdu záležet, připravili jsme spoustu soutěží nejen v areálu hřiště, ale i na pirátské stezce, kde probíhal například slalom na lodičkách, střelba na cíl, schovávání a přenášení pokladů, hod šipkami a převoz lodí přes rybník. Na hřišti děti lovily poklad, skládaly pirátské puzzle, praly a věšely pirátské prádlo,“ popsala předsedkyně Dámského spolku Partutovice Marie Humplíková.

Pro každého piráta také nechyběl výborný perník. Na hřišti bylo připraveno pro malé i velké výborné občerstvení a pro ty, kteří zrovna nesoutěžili malování na obličej a bublinková šou.

„Každý pirát a pirátka na konci stezky obdrželi truhličky s pokladem, které pro ně vlastnoručně vyrobily členky Dámského spolku,“ pokračovala.

Velkou radost udělaly pořadatelům promyšlené kostýmy. Přišli drsní námořníci i něžné pirátské princezny. Dohromady 93 malých pirátů v doprovodu nejen rodičů, ale také prarodičů a kamarádů.

„Největší strach jsme měli z počasí. Naštěstí přišel pořádný déšť až na konci akce, takže piráti si zařádili i v dešti,“ zmínila Marie Humplíková.

„Ráda bych poděkovala všem, kdo podpořili naši akci a našim členkám a blízkým příbuzným za pomoc nejen v den akce, ale i při přípravách. Třeba zase někdy na viděnou, budeme se na těšit,“ doplnila závěrem předsedkyně Dámského spolku Partutovice Marie Humplíková. (red)

Družstva přípravek SK Hranice.
Mládežnická družstva atletů mají za sebou finále