Pirátské vlajky i praví nefalšovaní piráti zpestřili sobotní odpoledne v Partutovicích, kde byla pro děti připravena řada soutěží a her s pirátskou tématikou.

„Na tomto dni jsme si dali opravdu záležet, připravili jsme spoustu soutěží nejen v areálu hřiště, ale i na pirátské stezce, kde probíhal například slalom na lodičkách, střelba na cíl, schovávání a přenášení pokladů, hod šipkami a převoz lodí přes rybník. Na hřišti děti lovily poklad, skládaly pirátské puzzle, praly a věšely pirátské prádlo,“ popsala předsedkyně Dámského spolku Partutovice Marie Humplíková.

Pro každého piráta také nechyběl výborný perník. Na hřišti bylo připraveno pro malé i velké výborné občerstvení a pro ty, kteří zrovna nesoutěžili malování na obličej a bublinková šou.

„Každý pirát a pirátka na konci stezky obdrželi truhličky s pokladem, které pro ně vlastnoručně vyrobily členky Dámského spolku,“ pokračovala.

Velkou radost udělaly pořadatelům promyšlené kostýmy. Přišli drsní námořníci i něžné pirátské princezny. Dohromady 93 malých pirátů v doprovodu nejen rodičů, ale také prarodičů a kamarádů.

„Největší strach jsme měli z počasí. Naštěstí přišel pořádný déšť až na konci akce, takže piráti si zařádili i v dešti,“ zmínila Marie Humplíková.

„Ráda bych poděkovala všem, kdo podpořili naši akci a našim členkám a blízkým příbuzným za pomoc nejen v den akce, ale i při přípravách. Třeba zase někdy na viděnou, budeme se na těšit,“ doplnila závěrem předsedkyně Dámského spolku Partutovice Marie Humplíková. (red)