„Program letošního ročníku byl poměrně tradiční. Zúčastnilo se devět organizací, vystupovaly zde děti z Tělovýchovné jednoty Velká, ze Základní umělecké školy Hranice a z Domu dětí a mládeže Hranice," konstatovala v průběhu celkem čtyřhodinového programu ředitelka DDM Hranice Blanka Šturalová.

Dvoranou hranického zámku se i letos rozléhaly tóny vánočních koled mladých muzikantů, nechybělo vystoupení mažoretek, smyčcových orchestrů či třeba stepařek z Velké.

Počet členů, kteří do kroužků hranického Domečku docházejí, se neustále zvyšuje.

„Zájem je skutečně čím dál tím vyšší. Týká se to jak kroužků, tak i pořádaných táborů," uvedla Blanka Šturalová, jedna z organizátorek páteční akce.

Vedle zhlédnutí celkem více než desítky kulturních vystoupení mohli zájemci v rámci jarmarku nakoupit nejrůznější vánoční výrobky. Z výtěžku budou mír radost třeba malí školáci.

„Ten obnos se použije na zakoupení školních, vzdělávacích a rehabilitačních pomůcek pro děti a žáky. Obecně si myslím, že i letošní setkání bylo velice milé a vydařené," hodnotila Blanka Šturalová čtrnáctý ročník Dětského Vánočního jarmarku.