Zatímco v několika předchozích ročnících se do soutěže přihlásilo jen několik jednotlivců, letos po delší době mají pořadatelé alespoň pět zájemkyň. Jedna z nich je z Hranic, další z okolních vesnic. Ucházet se o titul Dívky roku 2014 bude i soutěžící z Frenštátu pod Radhoštěm. Pořadatelé plánují finále místního kola soutěže uskutečnit v Zámeckém klubu.

„Z Hranic nejlepší holky postoupí nejprve do oblastního, poté případně do celostátního kola. Dvě nejlepší soutěžící postoupí určitě, podle celkového zájmu děvčat v celé republice se pak určí, zda postoupí i třetí," informovala ředitelka hranického Domu dětí a mládeže Blanka Šturalová.

V první půlce ledna proběhla první společná schůzka všech soutěžících, které se začaly na slavnostní večer pilně připravovat.

„Nejprve je učíme správný mluvený projev a chůzi na podpatcích. Později začneme trénovat aerobic a volnou disciplínu, kterou si zvolí každá sama," doplnila Šturalová. Ta na pravidelných víkendových schůzkách s děvčaty jim se svými kolegy pomůže vychytat co nejvíc chyb.

Dívky roku se mohou zúčastnit třinácti až patnáctileté soutěžící. V Zámeckém klubu v Hranicích 7. března předvedou celkem čtyři disciplíny: rozhovor s moderátorem, aerobic sestavu, volnou disciplínu a módní přehlídku.

Hranickým soutěžícím se v minulosti dařilo. Veronika Žaganová se pyšní titulem Miss sympatie semifinálového kola, Monika Beránková s Kristýnou Zinrákovou se před lety dostaly do celostátního finále, kde Monika vybojovala titul Dívka talent 2008 a Kristýna se stala Dívkou Glamour. Dosud největšího úspěchu dosáhla v roce 1999 Eliška Trnová, která celostátní finále vyhrála.