Situace se zde navíc v posledních měsících nadále zhoršuje. Dešťová voda nemá kam odtékat, z asfaltu se odtrhávají nebezpečně velké kusy a silnice se na některých místech propadá do hloubky.

Plocha před gymnáziem však podle stanoviska města není určena pro parkování. „Nejde o oficiální parkoviště. Je to pozůstatek staré silnice první třídy, která v minulosti v těchto místech městem procházela,“ podotkl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský. Podle jeho slov odstavná plocha, kterou dnes využívají především učitelé a studenti zdejší školy, vznikla částečným narovnáním nynější silnice ve Zborovské ulici.

Podle pamětníků prý silnice od nemocnice k židovskému hřbitovu byla natolik klikatá, že byla příčinou častých nehod. Převrácený kamion dokonce na několik dní zablokoval přístup do budovy gymnázia.

Plocha před nejstarší střední školou ve městě dnes ukazuje svou historii. Pod asfaltem na několika místech vykukují staré žulové kostky, jinde vznikají hluboké a široké propadliny, ve kterých když někdo omylem zaparkuje, poškodí si nárazník a v horším případě i spodní části motoru.

Během nastávajících zimních měsíců se z odstavné plochy stane spíše kluziště než parkoviště. V době mrazů se tak toto místo nedaleko centra Hranic stává nebezpečným i pro chodce.

„Jsou tam špatně řešené odtokové parametry. Situaci by řešila generální rekonstrukce, se kterou však město pro rok 2010 nepočítá,“ uzavřel ku zklamání místních Bakovský.