Na prohlídku kovaných exponátů nebo výstup na vyhlídkovou věž se mohou těšit výletníci, kteří zavítají v neděli 13. září na hrad Helfštýn.

Jeho brány se u příležitosti Dnů evropského dědictví otevřou zdarma, a to v době od 9 do 17 hodin. Poslední prohlídka hradu je v 16 hodin.

Příležitost zhlédnout zajímavé expozice mohou i Přerované, kteří přijdou v neděli do Muzea Komenského na Horním náměstí.

Zámek bude přístupný pro veřejnost zdarma, a to v časech 9.30 hodin, v 11 hodin, ve 13.30 a 15 hodin.

Součástí je i doprovodný program v podobě komentovaných prohlídek k výstavě, věnované historii loutkového divadla TJ Sokol Přerovský Kašpárek. Začátky komentovaných prohlídek jsou v 10 a 14 hodin a sraz účastníků je v průjezdu přerovského zámku. Délka prohlídky je 45 minut.

Otevřený bude v neděli 13. září také evangelický kostel v ulici Čapky Drahlovského, kde začíná program v 18.30 hodin. Lidé se dozvědí zajímavosti o historii a současnosti kostela a příjemný podvečer zakončí koncert sboru Add Gospel.

„Pod taktovkou Soni Přecechtělové se rozezní hlasy desítky sboristů a zazní známé melodie jako Happy od Pharrella Williamse nebo skladba od Kirka Franklina I Smile," zve na koncert za organizátory Karel Přecechtěl.