Každoroční událost zase zpřístupní památky veřejnosti. Lidé se zdarma dostanou na židovský hřbitov, do mauzolea i evangelického kostela. Arboretum u lesnické školy si připravilo procházku s výkladem, radniční věž přiláká krásným výhledem na město. Slavíč odemkne kapli sv. Josefa i tunel císaře Ferdinanda V. Přidá se také Kostelíček a kostel Stětí sv. Jana Křtitele na Masarykově náměstí.

„Památky se otevřou v 9 hodin, většina bude hostit své návštěvníky do 16 hodin," informovala kulturní referentka Jarmila Vrtalová.

Připraven je i bohatý doprovodný program. Synagogu rozezní dětské pěvecké sbory pod vedením Taťány Jonasové a Markéty Láskové. Zpestřením bude vystoupení stepařů Šárky Hlavinkové, které vystřídá akustický koncert skupiny Natalika. To vše dokreslí výstava Pavla Mühlbauera Krajina.

Lázně Teplice nad Bečvou zaplní akce Den srdce, která nabízí množství kulturních i sportovních aktivit. Na Včelařské stezce Pod Křivým ukáží včelaři úly, medomety, nářadí a výrobu svíček. Lidé mohou ochutnat včelařské produkty a rovnou si je koupit.

Pozadu nebude ani Stará radnice. Ve své gotické síni nabídne výstavu Hranický most, její dvůr provoní čerstvě upražená káva. Další umění vystavuje Galerie severního křídla zámku, kde lidé najdou Koláže a fotografie Milana Sanetříka, a Galerie M+M plná Barev života, třináctého ročníku výstavy prací seniorů.

Turisti navíc můžou využít průvodcovské služby, která jim zdarma ukáže městskou naučnou trasu.

„Prohlídky začínají v 10 a ve 14 hodin u budovy Staré radnice. Trasa povede přes katovnu a mýdlárnu až k zámku a židovskému hřbitovu," upřesnila Lenka Dočkálková z informačního centra. Nabídka je tedy opravdu široká a milovníci kultury, umění a historie se mají na co těšit. 

Autor: Veronika Hlavinková