Motorkáří chtějí tímto způsobem vzdát hold všem svým kolegům, pro které byla uplynulá sezona tou poslední. „Chceme uctít ty, kteří tady s námi z jakéhokoliv důvodu už nemohou být. Akce se vždy účastní okolo šesti set motorek z celé republiky. Někteří účastníci jezdí ale třeba i z Polska,“ popsal organizátor Jiří Richter z Harley Owners Group Ostrava.

Motorkáři na náměstí dorazí mezi 11.30 a 12.00. Do 13. hodiny pak stroje bude obdivovat veřejnost. Pak se účastníci přesunou do kostela Stětí sv. Jana Křtitele na Masarykově náměstí, kde bude sloužena samotná mše.

Tradičním účastníkem akce je také hranický místostarosta a motorkář Karel Machyl. „Motomši a společnou vyjížďku nevynechám ani letos. Každoročně je to moc povedená akce. Na náměstí vždy dorazí spousta malých i velkých návštěvníků, kteří motorky obdivují,“ shrnul.

Ve 14 hodin se pak motorkáři vydají na 50 kilometrů dlouhou spanilou jízdu po okolí. Ta povede přes Drahotuše, Milenov, Podhoří, Loučku, Bohuslávky, Dolní Újezd, Tupec, Veselíčko, Oldřichov, Sušice, Nové Dvory a Lipník nad Bečvou. Jízdu účastníci završí v autocampu Hranice.

Společné vyjížďky se každoročně účastní také hranický děkan František Dostál. A ani letošní ročník nebude výjimkou. „Pan děkan vždy jede jako úplně první, a to jako pasažér v historické sajdkáře,“ dodal Karel Machyl.

Program:

11:30 – Sraz
11:30–12:00 – Slavnostní řazení
12:00–13:00 – Prohlídka strojů veřejností
13:00–13:45 – Mše v kostele Stětí sv. Jana Křtitele Hranice - mši bude sloužit děkan František Dostál
13:45–14:00 – Požehnání jezdcům a jejich strojům
14:00 – Spanilá jízda