Před polednem se pak setká se starostou města Hranice Vladimírek Juračkou a místostarostkou Radkou Ondriášovou a představiteli města poobědvat.

Svou návštěvu zakončí v Nemocnici Hranice, kde předá nemocným pacientům na dětském oddělení panenky Kiwanis.

„Protože jsem původním povoláním lékařka, z vlastní zkušeností vím, jak může být prostředí nemocnice pro malé pacienty stresující. Panenky mohou dětem pomoci nejen cítit se bezpečně, ale i pochopit lékařské úkony, které je čekají," uvedla k předávání panenek europoslankyně Olga Sehnalová.

Tyto bílé látkové loutky vyrobené z bavlny totiž neslouží jenom jako hračka, ale i jako didaktická pomůcka. Lékaři je využívají k vysvětlení procedur, které dítě podstoupí. Některé z nich mohou na panence i názorně předvést.

Při příjmu do nemocnice dostanou děti panenky čistě bílé, takže si je mohou vymalovat podle přání a vyplnit tak lépe dlouhý čas strávený v nemocnici. Svou panenku si pak každý odnese z nemocnice domů.

Některé nemocnice nabízí dětem panenky již téměř patnáct let. Pro místní nemocnici šijí členové Kiwanis klubu Hranice panenky již od roku 2006. Z výtvorů seniorek z Domova seniorů Hranice, Klubu invalidů Hranice, Domova pro seniory Tovačov a Domova seniorů Lipník nad Bečvou se těší děti nejen v nemocnici v Hranicích, ale i v Přerově.