S nápadem zapojit se do této akce přišla ředitelka hranického Domečku Blanka Šturalová. Sama do veletrhu věnovala jednu ze svých nejoblíbenějších kabelek.

„Dostala jsem ji od své dcery. Nosila jsem ji vždy velmi ráda. Nejenže jsem s ní navštívila celou řadu kulturních akcí, procestovala se mnou také kus světa," svěřila se ředitelka.

„Věřím, že nové majitelce udělá radost a že ji bude nosit stejně ráda jako já. Důležité ale je, že pomůžeme dobré věci," doplnila Blanka Šturalová, která se do veletrhu se svými kolegyněmi zapojí určitě i příští rok. (mat)

Pomoct můžete i vyPokud jste letos kabelku nestihli darovat, nevadí, pomoct můžete i tím, že si nějaký nový kousek do svého šatníku pořídíte. Kabelkový veletrh se uskuteční ve středu 12. října v malém sále Městského domu v Přerově. Přerovský a hranický deník jej pořádá ve spolupráci s Dobrým místem pro život a výtěžek z akce poputuje na potřeby přerovského centra denních služeb Jsme tady, konkrétně na zaplacení takzvaného Motrenu. Přístroj pomáhá v procvičování horních i dolních končetin a klientům nahrazuje aktivní pohyb. Zařízení je vybaveno počítačem, díky kterému si každý individuálně nastaví rychlost či zátěž.