Město je bude muset zaplatit ze svého letošního rozpočtu. Na stěně klenby v šatně účinkujících se před nedávnem objevila nenápadná vlhká skvrna. Městští úředníci k ní povolali projektanta i zhotovitele stavby a podívat se přišel také odborník na sanace.

„Klub je v provozu už rok a problém s průsakem vody se v něm vyskytl poprvé,“ uvedl tiskový mluvčí hranické radnice Petr Bakovský. „Nechali jsme tam teď změřit vlhkost a výsledek byl překvapivě pozitivní. Vlhkost je tam v normě,“ konstatoval.

Přesto dala radnice na radu odborníků a objednala si firmu, která se pustila nad klubemdo nové drenáže. Ta bude přebytečnou vodu odvádět pryč. Stávající hydroizolační fólie pak bude protažena, aby voda neměla šanci prosáknout do klubu z žádné strany.

„Jedna malá vlhká skvrna není žádná tragédie, ale v tomto případě platí, že čím dřív se problém odstraní, tím nižší budou náklady s tím spojené,“ vysvětlil Bakovský. Prosakování vody nemá prý s kvalitou provedeného díla nic společného.

„Jedná se o věc, která se nedá předvídat. Proto se na ni reklamace nevztahuje,“ potvrdil mluvčí s tím, že celých 312 tisíc korun bude muset město uhradit ze svého. Šance na to, že se problém s průsakem vody nebude opakovat, je podle něj docela velká.

„U starých budov je vždy potřeba počítat s eventuální vlhkostí. A pokud se jedná o stavbu v podzemí, je toto riziko ještě větší. Věříme však, že nová drenáž a izolace budou účinné,“ uzavřel Bakovský. Podle jeho odhadu budou práce v parčíku nad zámeckým klubem dokončeny v polovině května.