Nového povrchu se dočkalo hned několik ulic v Hranicích najednou, a to díky firmě, která nedaleko stavěla dálnici. Právě její vozidla se totiž v průběhu stavby podepsala na zhoršeném stavu vozovky. Zatímco vloni firmě údajně nevystačily finanční prostředky, nyní již vše uvedla do pořádku.

Širší pruhy pro cyklisty

V nejbližších dnech se Hraničané opět dočkají úplného značení, a to včetně zeber jakožto přechodů pro chodce. Kromě těch na cestě chyběly také vloni vytvořené cyklopruhy. Ty se však nově dočkají drobné změny.

„Maximálně se snažíme o co největší prostor pro cyklisty. Se Správou silnic Olomouckého kraje bylo dohodnuto, že souhlasí s minimalizací jízdního pruhu pro motorová vozidla na šířku tři metry,“ popsal mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Nyní se chodci musí obejít bez zebry, cyklopruh už je opět lehce naznačen.

Cyklotrasa napříč městem, která vede od nádraží ke koupališti, doznala na základě březnové reportáže Deníku menších změn i dříve v průběhu jara. Cyklisté tak již nemusí při jízdě kolem autobusového nádraží porušovat zákaz vjezdu. Stále však značení končí na pravém břehu Bečvy u loděnice a ke krytému bazénu nevede, přestože právě na Plovárnu šipky u nádraží a v centru města poukazují.

„Značení okolo jezu bylo stanoveno před několika lety a je možné, že je poškozeno. Odbor dopravy situaci prověří,“ přislíbil závěrem Bakovský. (jr)

SOUVISEJÍCÍ

Stezka vede z nádraží k bazénu, ten ale těsně mine