Rozsáhlé opravy, které stály téměř deset milionů korun, začaly v září loňského roku. Už za týden se školka dočká slavnostního otevření.

Ve školce ušetří spoustu energie

Díky speciálnímu programu by od prvního září mělo ve školce dojít k výrazné úspoře energie. Cena projektu je tři miliony tři sta tisíc korun.

„Finanční prostředky město získalo z Fondu soudržnosti a Státního fondu životního prostředí České republiky v rámci Operačního programu „Životní prostředí“,“ upřesnila Magdalena Gladišová z místního Odboru školství a kultury.

Na Zelince přibylo sedmatřicet míst

Kromě ušetření energie bylo hlavním úkolem i zvýšení počtu míst. „Porodnost v Lipníku výrazně stoupla. V roce 2006 se narodilo devadesát osm dětí, které mohou od září 2009 nastoupit právě do opravené mateřské školy,“ řekla Gladišová.

Původně školku Na Zelince, která byla postavena v sedmdesátých letech, navštěvovalo pětasedmdesát dětí. Po rozšíření přibude sedmatřicet míst.

„Kapacitu jsme zvýšili o celé jedno oddělení. Prostory pro něj vznikly přebudováním bývalé vývařovny,“ podotkla.

Opravy stály šest milionů

Úprav a přestavby se ale nedočkala jen vývařovna. „Kromě toho se v budově kompletně vyměnilo osvětlení a došlo i k opravě vodoinstalace. Celkové náklady jak na tyto opravy , tak na vybudování nového oddělení, činí šest milionů korun,“ dodala Gladišová.

První zájemci se do školky mohou podívat už za týden „Slavnostní otevření se uskuteční již v pondělí 31. srpna od čtrnácti hodin,“ upřesnila vedoucí Odboru školství a kultury v Lipníku nad Bečvou Lucie Žídková.

Děti do ní nastoupí o den později, v úterý 1. září. „Ten den je také pro zájemce připraven Den otevřených dveří,“ dodala na závěr Gladišová.

Naděžda Švrčková