V loňském roce se v Hranicích do akce zapojilo bezmála osmdesát nadšenců.

„V práci jsme to brali hodně vážně, naše firma má dobrou polohu, je nedaleko cyklostezky, proto se nás zapojilo hodně,“ zavzpomínala Olga Haitlová z hranické firmy Pony Auto, která postavila loni dva pětičlenné týmy.

Zapálení se určitě v jejich případě vyplatilo. I přesto, že byli v loňském ročníku akce úplnými nováčky, týmy z Pony posbíraly druhé i třetí místo.

Ani letos nenechají nic náhodě. „Určitě se zaregistrujeme i letos, a protože loňský úspěch mnohé motivoval, tak to vypadá, že postavíme týmů více,“ řekla s úsměvem Olga Haitlová.

Město Hranice dlouhodobě podporuje cyklistiku jako zdravý a šetrný způsob dopravy.

„Vítáme každého, komu není životní prostředí ve městě lhostejné. Cílem kampaně je hravou formou přivést obyvatele Hranic k využívání šetrných způsobů dopravy, ulevit životnímu prostředí a také vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne,“ popsala ředitelka HRA a koordinátorka akce Michaela Škrobánková.

Jezdit lze i na bruslích a koloběžkách

A jaké jsou podmínky soutěže? Stačí jen vytvořit týmy o dvou až pěti lidech a během května pak co nejčastěji jezdit do práce „na vlastní pohon“.

Už druhý rokem se mohou soutěže zúčastnit také běžci, chodci, vozíčkáři a jezdit se bude i na koloběžkách, bruslích a longboardech.

Zájemci se mohou registrovat nejpozději do 30. dubna, těšit se mohou také na společnou vyjížďku.

„Stejně jako vloni plánujeme společný výlet otevíráním sezony na Cyklostezce Bečva, který se uskuteční v sobotu 28. dubna. Kromě několika prvních jarních kilometrů na kole či koloběžce, můžete získat i drobný upomínkový předmět,“ doplnila Michaela Škrobánková.

Podle jejich slov se v průběhu května mohou účastníci těšit na akce jako je třeba kafe na triko nebo slevové nabídky.

Vyhlášení vítězů je opět v plánu na akci Pokoř své Hranice, která proběhne v sobotu 16. června v parku a na řece Bečvě, stejně jako v loňském roce.