Řeč je o 8. ročníku soutěže Do práce na kole 2018, do kterého se město Hranice zapojilo již po třetí, se zúčastnilo celkem 122 soutěžících za Hranice, což přestavuje nárůst o 48 účastníků, ve srovnání s loňským rokem.

„Tématem letošního ročníku bylo Zachraň město, tedy upozornění na to, že právě více cyklistů může ulevit ulicím od přetížené automobilové dopravy. Cyklisté, chodci a běžci také proměňují celkovou atmosféru měst. To souvisí i se smyslem výzvy, kdy nejde o co nejvyšší počet kilometrů,“ uvedla za organizační tým projektová manažerka Olga Vilímková.

Největší důraz byl podle jejích slov kladen na kategorii Pravidelnost týmů.

V soutěžní kategorii Pravidelnost týmů se tedy na Hranicku umístili na 1. až 3. místě hned 3 týmy: Pony 2 ze společnosti Pony auto trend, BBC Smart Access ze společnosti Behr Bircher Cellpack BBC Czech a tým Město Hranice – MP a IT za Město Hranice.

Ve Výkonnosti jednotlivců se na 1. místě v kategorii ženy umístila Jana Andrýsková ze společnosti SSI Schäfer, na 2. místě Vlaďka Machancová ze společnosti Pony auto trend a na 3. místě Veronika Rejzková jezdící za Město Lipník nad Bečvou.

V mužské kategorii letos zvítězil Miroslav Skřička ze společnosti Henniges Hranice, 2. místo získal loňský vítěz Stanislav Ház ze společnosti Kunst Hranice a na 3. místě se umístil Jaromír Vašut ze společnosti Behr Bircher Cellpack BBC Czech.