Město Hranice se do této výzvy zapojilo už po deváté. „Hranice již tradičně podporují cyklistiku jako zdravý a šetrný způsob dopravy, a tato akce zapadá do stále řešené otázky mobility, která je součástí strategického dokumentu Chytré Hranice bez hranic vytvořeného v rámci projektu Koncepční rozvoj města Hranice –  Smart City,“ vysvětlila koordinátorka tohoto projektu v Hranicích Olga Vilímková.

Výzva podporuje všechny možné formy bezmotorové dopravy - kola, koloběžky, běh, chůzi, skejt nebo brusle.

Lesní běh v Opatovicích. Ilustrančí foto
Lesní běh Opatovice nabídne skok přes potok i náročné trasy

„Nejde nám o počty kilometrů, ale celkově o změnu pohledu na dopravu ve městech a naše vlastní dopravní návyky. Cílem výzvy je zamyslet se nad tím, jak náš každodenní výběr dopravního prostředku ovlivňuje nejen naši fyzickou i psychickou kondici, ale i kvalitu ovzduší, přírodu celkově a náš společný veřejný prostor,“ uvedla Dominika Lenthárová.

Ne nejdál, ale pravidelně

Zapojit se mohou pracovní kolektivy i jednotlivci. Hlavní kategorií výzvy Do práce na kole je pak pravidelnost týmů. Organizátoři v každém zapojeném městě z týmů, které splní limit pravidelnosti nad 66 procent aktivních cest, losují týmy, které obdrží zajímavé ceny od partnerů výzvy Do práce na kole.

„Rozšiřte naše řady v Hranicích a přidejte se k loňským 220 účastníkům a vyhrajte krásné ceny. I v tomto roce se v průběhu května můžete těšit na akce jako je třeba kafe - nápoj na triko, bidon na triko nebo foukání, mazání kola na triko,“ informovala Olga Vilímková.

Jaromír Zaoral (na snímku vpravo) při natáčení oblíbené série Bakaláři.
Rodák z Hranic, Jaromír Zaoral, stál za kamerou Bakalářů i Velkého sedla

Hlásit se můžete už nyní na ZDE. V ceně účastnického poplatku obdržíte tričko s logem z kvalitní biobavlny. Výše účastnického poplatku při registraci do 31. března je 450 korun, při registraci od 1. do 15. dubna je 470 korun a last minute účastnický poplatek od 16. do 30. dubna činí 520 korun.

Více informací najdtete na www.dopracenakole.cz/o-vyzve nebo www.dopracenakole.cz/mesto/hranice.

Hranice Do práce na kole 2022
Celkem účastníků - 220
Celková vzdálenost ujetá a nachozená (km) – 71 670,8
Počet cest – 8333
Ušetřené emise CO2 (g) – 9 245 534,7