V pátek 1. prosince zde vystoupí od 18.30 hodin Hranický dětský pěvecký sbor. Zároveň se představí i přípravný sbor pod vedením Michaely Hradilové, hosty tentokrát budou a cappella skupina Vokalamita a duo LiThr.

Akci pravidelně pořádá Společenský klub Panenka, dříve Kiwanis klub Hranice, který s hranickými dětskými pěveckými sbory spolupracuje dlouhodobě.

„Od roku 2007 pořádá klub v Evangelickém kostele každoročně v pátek, před první adventní nedělí, Adventní koncert Hranického dětského pěveckého sboru a hostů. Do loňského roku sbor vedla hranická hudební legenda, nám všem milá Taťána Jonasová,“ uvedla Jana Černá ze Společenského klubu Panenka.

Vedení hlavního sboru převzala jeho dlouholetá členka a zkušená sbormistryně Petra Šeinerová. „I tímto koncertem si všichni na Táňu vzpomeneme a pošleme ji do hudebního nebe pozdrav v podobě sborového zpěvu, který milovala a k lásce k němu přivedla mnoho hranických dětí,“ doplnila.

Nejdelší spolupráci, která trvá již 10 let, má klub právě s Hranickým dětským pěveckým sborem, který od roku 2017 působí pod Domem dětí a mládeže Hranice.

„Členové klubu jsou hrdí a velmi rádi, že mohou podporovat a spolupracovat s hranickými dětskými pěveckými sbory, jejichž vystoupení mají vždy profesionální úroveň,“ vysvětlila Jana Černá.

Další činnosti Společenského klubu Panenka je adopce na dálku, kdy podporují a přispívají na vzdělávání dvou holčiček v Indii.

„Zvláštní poděkování patří všem, kteří se podílejí na výrobě Panenkek, které jsou naší prioritou. Je to totiž až 500 panenek ročně do hranické nemocnice. Velké uznání tak patří členkám Klubu diabetiků Hranice a klientům Domova seniorů Hranice. Děkujeme také sponzorům a všem lidem, kteří pomáhají,“ řekla Jana Černá závěrem.

Vstupné na koncert v pátek 1. prosince je dobrovolné. Výtěžek z koncertu bude věnován právě na podporu všech třech pilířů činnosti klubu, a to Panenka dětem do nemocnic, Adopce na dálku a Podpora mladých umělců.