Zatímco v úterý by se mohly teploměry přiblížit až k 25 stupňům, od čtvrtka spadnou o deset dílků níže a k tomu se přidá déšť.

Může za to studená fronta, která se bude vlnit nad Moravou, s ní k nám dorazí přeháňky a chladný vzduch.

Výhled na nadcházející víkend zatím na nějaké májové koupání zrovna nevypadá. Na obloze se má sice mezi mraky objevit i sluníčko, teploty ale asi nepřesáhnou 16 stupňů.  

V úterý by v Olomouckém kraji měl vrcholit příliv teplého vzduchu, na Hané bude docela teplo ještě i ve středu.

Úterní odpolední teploty se podle ostravských meteorologů budou pohybovat mezi 21 až 24 °C. Nebe se ale bude postupně zatahovat a k večeru se mohou objevit přeháňky.

Ve středu už se čeká převážně oblačno, dopoledne se ale místy může i vyjasnit. Během dne se obloha zase zatáhne, na většině kraje čekejme přeháňky, někde i bouřky. 

Nejvyšší teploty budou mezi 20 až 23 °C, na severu kraje ale jen kolem 16 stupňů a v Jeseníkách 11 až 15 °C.

Čtvrtek bude asi nejošklivější z celého týdne. Má být zataženo, v noci a ráno s deštěm. Dopoledne místy přechodné ustávání srážek, odpoledne od jihu opět s deštěm. 

Nejvyšší denní teploty se mají pohybovat kolem 15 °C. 

Podobně bude zřejmě i v pátek, deště i mraků by ale mělo později ubývat

Předpověď věstí zataženo s deštěm, odpoledne slábnutí a ustávání srážek, později i částečné protrhávání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty se čekají mezi 13 a 17 °C.

Výhled na sobotu a neděli předpovídá oblačno, někde přechodně i polojasno. Občas ale zaprší a teploty se mají pohybovat jen mezi 12 a 16 stupni.