„Zveme všechny, kteří chtějí mít naše město krásnější a hlavně čistší, do Zámecké zahrady tradičně na 10. hodinu. Na úklidovou akci budou zajištěny ochranné pomůcky, pytle a odvoz odpadu,“ informoval tiskový mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Do úklidu se letos zapojí také například Malhotice ve spolupráci s obcí Rouské. Akce se tam koná rovněž v sobotu 1. dubna. Malhotičtí mají sraz u místní hasičské zbrojnice ve 13.30 hodin.

„Každý, kdo přiloží ruku k dílu, je vítán. Zapojení dostatečného počtu dobrovolníků, je předpokladem pro úspěch celé akce,“ vyzval občany starosta Malhotic Josef Voldán. Dodal, že každý rok se podaří z katastru uklidit 10 až 15 pytlů odpadu.

15. ročník Mokré štafety na Plovárně Hranice.
FOTO: Základní a střední školy z Hranic se utkaly v Mokré štafetě na tisíc metrů

V obci Rouské mají dobrovolníci sraz ve 14 hodin před obecním úřadem. Akce se tam koná po čtyřleté pouze.

„Nejprve projdeme obec, potom se vydáme podél cest a uklidíme příkopy. Dále se stáhneme do místního lesíka, kde dojdeme až k hranici katastru Malhotice. Zde se potkáme s obyvateli sousední vesnice. Společnými silami naložíme odpad a na závěr bude pro všechny dobrovolníky připraveno drobné občerstvení,“ popsala průběh akce starostka obce Rouské Daniela Tvrdoňová.

Další obce se na jarní úklid chystají, ale teprve hledají vhodný termín, kdy akci uspořádají.

Velikonoční výzdoba v Hranicích 2023.
Hranice už vyhlížejí Velikonoce. Masarykovo náměstí ožije jarmarkem

„V minulosti jsme vždy obec uklízeli a věřím, že letos k tomu také dojde. Zatím jsme se však nedohodli na termínu. Věřím však, že i letos se najde spousta dobrovolníků, kteří budou ochotni ve svém volném čase přiložit ruku k dílu a pomohou vylepšit vzhled vesnice, ve kterém žijí,“ uvedl starosta Všechovic Radovan Mikuš.

„My se do úklidu také určitě pustíme, ale čekáme na teplejší počasí,“ svěřila se starostka Hustopečí nad Bečvou Júlia Vozáková.