Zdravotní stav zraněných se zlepšil natolik, že obě děti mohly být v minulých dnech propuštěny do domácího léčení.

Příčinou nešťastné události, k níž došlo prvního ledna na Jaselské ulici v Hranicích, byla nevybuchlá pyrotechnika, kterou po silvestrovských oslavách děti našly volně položenou u silnice. Patnáctiletou dívku pak záchranáři převezli s popáleninami do hranické nemocnice.

„Její zdravotní stav se určitě zlepšil. Po několika málo dnech byla propuštěna do ambulantního léčení," potvrdil primář dětského oddělení hranické nemocnice Attila Rajna.

Vážnější zranění však utrpěl desetiletý chlapec z Hranic, který musel být transportován do Fakultní nemocnice Ostrava. Hoch byl poraněný zejména na hlavě a rukou.

„Chlapec už byl tento týden propuštěn do domácího léčení, takže v nemocnici pobyl dva týdny. Díkybohu by snad neměl mít do budoucna žádné následky," sdělil Přerovskému a hranickému deníku tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Tomáš Oborný.

Skutečnost, jak se nevybuchlá pyrotechnika na Jaselskou ulici dostala a jaký byl vlastně její původ, prošetřovala policie.

Z tohoto důvodu se také rozběhla odborná expertíza.

„Její výsledky zatím nebyly známy. Doposud v této souvislosti nebylo vzneseno žádné obvinění," komentovala současný stav tisková mluvčí policistů Olomouckého kraje Irena Urbánková.