Pod společné programové prohlášení se podepsali zástupci sedmi stran. Jedná se o ANO, Naše krásné Hranice, Hranice pro život, Hranice 2000, KSČM, ODS a SPD. Ačkoliv je volba nového vedení města naplánována až na příští týden, již nyní se může vzniklá koalice opřít o jasnou většinu.

„Zastupitelstvo města Hranic je obsazeno třiadvaceti volenými zástupci. Uvedené uskupení disponuje v této chvíli osmnácti mandáty a je proto dostatečnou zárukou stability,“ je přesvědčen Jiří Kudláček.

Právě lídr kandidátky Naše krásné Hranice pravděpodobně obhájí post starosty. Zástupci zmíněných sedmi stran se dohodli na jeho nominaci.

Dva místostarostové

Známi už jsou také kandidáti na pozici místostarosty, na níž nás čeká výrazná novinka.

„S ohledem na skutečnost, že v minulém období došlo k navýšení finančních zdrojů města, bude pro období 2018-2022 navrženo zřízení funkce druhého místostarosty. Do funkcí místostarostů budou navrženi pan Vladimír Juračka (Hranice 2000) a pan Daniel Vitonský (ANO),“ sdělil Jiří Kudláček.

V opozici by tak podle předloženého scénáře měl zůstat Jiří Haša z KDU-ČSL a také zastupitelé za hnutí Otevřená radnice, které ve volbách zvítězilo.

Na definitivní podobu vedení hranické radnice si nicméně budeme muset počkat až do ustavujícího zasedání zastupitelstva, které se ve dvoraně zámku uskuteční ve středu 31. října od 17:30 hodin. Zasedání, na kterém proběhne volba starosty, místostarostů i radních, je veřejně přístupné.