Ten je určen pro mladé dívky od 7 do 18 let, které mají rády pohyb, tanec, rytmus a hudbu.

Pod vedením zkušené tanečnice Naděždy Tumpachové, která má na svém kontě nespočet soutěží, proniknou dívky do tajů latinsko-amerických rytmů, havajských i španělských tanců nebo moderny, což je kombinace salsy, diska a orientálního tance.

„Tančím celý život, od mala jsem vyrůstala v tanečním prostředí,“ zavzpomínala Naděžda Tumpachová, jejíž rodiče jsou tanečními mistry.

Sama se naplno tanci věnuje od 12 let, několik let i závodně. O nové taneční styly se zajímá neustále. „Nedávno jsem studovala na univerzitě v Irsku a během studia jsem navštěvovala taneční lekce irských tanců,“ uvedla Tumpachová.

Tanec je podle Naděždy skvělý výrazový prostředek. Má výborný vliv na tvar postavy, psychiku člověka, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí.

„Tancem se dá vyjádřit radost nebo i smutek. Každý má v sobě rytmus, je to věc tréninku. Obrovský pokrok vídám u začínajících dívek už během prvních pěti až šesti týdnů,“ dodala.

Domeček chystá pro všechny zájemkyně tanečního kroužku malou ochutnávku tanců z celého světa, která se uskuteční ve čtvrtek 11. listopadu od 15 hodin v tělocvičně DDM na Galašově ulici. Taneční kroužek pak bude probíhat každý čtvrtek v tutéž dobu.