Mimo kroužku Sportovní plavání a Sportovní plavání přípravka otevřel v pondělí 18. května Domeček po dvou měsících většinu svých kroužků.

„Všechny rodiče jsme informovali e-mailem a už první týden se kroužky zaplnily ze sedmdesáti procent,“ uvedla ředitelka Domu dětí a mládeže Hranice Blanka Šturalová.

Jak fungoval Domeček v době nucených prázdnin?

„Během uzavření jsme jeli v nouzovém režimu, ale chodili jsme normálně do práce. Ušili jsme asi 2 tisíce roušek, které jsme rozdávali potřebným. Připravovali jsme se na letní činnost, na nový školní rok a dělali jsme úklidové práce v budově,“ popsala chod Domečku v nouzovém stavu ředitelka. S dětmi i přesto úplný kontakt neztratili. Připravili pro ně tajenku na pokračování a také výtvarnou soutěž Mrkni z okna.

Židovské schody v Hranicích jsou ve špatném stavu.
Židovské schody zavřou na celé léto, oprava začne brzy

Hygienické desatero

Znovuotevření s sebou neslo přísné podmínky.

„Hygienická opatření budeme naplňovat a dodržovat, jsme na všechno připraveni. Sestavili jsme Hygienické desatero pro volnočasovou činnost, kterým se řídí naši zaměstnanci a seznámeni s ním jsou i děti a jejich rodiče,“ vysvětlila ředitelka Domečku.

Nyní už jsou ale v plném proudu přípravy na letní prázdninovou činnost. „Všechno bude ve stejném režimu, jak jsme byli zvyklí. Příměstské tábory budou probíhat celé prázdniny, to je osm turnusů, také chystáme týdenní pobytový letní tábor ve Vlkovicích a další příměstský tábor zaměřený na myslivost,“ vyjmenovala Blanka Šturalová.

Do školních lavic se vrátili také žáci prvního stupně Základní školy Struhlovsko v Hranicích. Na snímcích jsou děti z 1. A a 1.B.
Hranické děti se vrátily do škol, takto to vypadá

Dobrodruzi, Čiperové nebo Všehochuť

Malé změny budou u příměstských táborů, kdy v jedné skupině může být maximálně patnáct dětí, budou tedy dvě nebo tři skupiny po 15 dětech v jednom turnusu.

„Máme zde dostatečné prostory, abychom minimalizovaly kontakty mezi těmito skupinami,“ ubezpečila Blanka Šturalová.

Jak samotné názvy jednotlivých turnusů napovídají – Dobrodruzi, Čiperové nebo Všehochuť, bude program už tradičně zaměřený především na pobyt venku, sport a výlety po okolí.

„Přihlášky stále přijímáme, všechny informace najdou rodiče na našich webových stránkách, nebo se mohou ozvat telefonicky,“ doplnila ředitelka Domu dětí a mládeže Hranice Blanka Šturalová.