„Bylo to v roce 2017. Tenkrát jsem jel vůbec poprvé k moři,“ vzpomíná na začátek dobrodružství, které se už po pěti minutách ve vodě nečekaně zdramatizovalo.

Kromě bahna najednou pod nohama ucítil cosi měkkého, levačkou mu projela ostrá bolest.

„Otočil jsem se a viděl, jak ode mě splašeně plave rejnok,“ vypráví Dominik.

Okamžitě se vydal na břeh za Tomášem, kolegou z práce. Vrátili se do hotelu. Z koupání zbyla jen krvavá stopa na pláži. Po prvotním ošetření bodné rány se bolest zhoršila.

„Tom vtipkoval, že mi tu nohu natočí, abych na ni měl památku, než mi ji uřežou.“ Mihailescu a jeho průvodce Radim Kratochvíl zamířili do nemocnice.

Jak se řekne rejnok anglicky?

Jenomže neznali anglický výraz pro rejnoka.

„Sestřičky naši pantomimu dlouho nechápaly. Doktor se zrovna modlil, nemohl se mi věnovat. Nakonec se mě ujala doktorka, která měla volno. Dostal jsem dvě injekce, pak mě taxíkem převezli do jiné nemocnice,“ říká.

Spolupráce s tamním chirurgem Ahmedem nebyl žádný med. Po dvou hodinách čekání ho přeposlal k jinému doktorovi, mladík dostal další dvě injekce. Bolest ustávala. Jako rodilý Čech se neopomněl zeptat, zda smí pít alkohol.

„Můžete být rád, že vás pravděpodobně bodlo mládě rejnoka, jinak byste měl větší problémy,“ nechápal zdravotník pacientovy obavy o absenci alkoholu.

Před odletem si Dominik ještě stihl užít výlet do Dubaje, po návratu do Šumperku ale noha opět natekla.

Vysvětlit na pohotovosti v podhůří hor, že ho zranil rejnok, nebylo snadné. Když vše objasnil, předepsali mu mastičku.

„Ležel jsem doma, pečovala o mě přítelkyně. Po týdnu jsem se vrátil do práce,“ směje se netradičnímu zážitku Mihailescu.