Uvízla v zasněžených čtyřapůltisícových horách, naháněli ji rozzuření psi i bouřka na největší solné pláni.

Řeč je o metr a půl vysoké Dominice, která se vydala sama na ještě menší motorce napříč Jižní Amerikou z Kolumbie do Uruguaye.

O neuvěřitelných zážitcích na své cestě bude Dominika Gawliczková vyprávět ve středu 27. března od 19 hodin v Divadle Stará Střelnice v Hranicích.

Jela jsi na motorce po Evropě, do Kyrgyzstánu, přes Jižní Ameriku, s trabantí výpravou po Austrálii a Tichomoří. Proč právě motorka?
Zpočátku jsem se projížděla na motorce po Česku a toužila jsem zdolávat čím dál větší vzdálenosti, až jsem se jednou octla sama na cestě do Španělska, a od té doby mě to nepustilo. Motorka mi dává volnost, nejsem závislá na jízdních řádech, turistických agenturách ani na jiných lidech, a je to úplně jiný zážitek než v autě.

Bylo něco, co tě mile i nemile překvapilo na poslední cestě po Jižní Americe?
Nemile mě překvapilo, jak je Jižní Amerika extrémně turistická. Mile mě překvapilo, že navzdory tomu umí být pěkně divoká a když se podaří od turistů utéct, pak to opravdu stojí za to.

Na co se mohou návštěvníci těšit na tvé přednášce na Staré střelnici?
Na zábavnou ale i strastiplnou desetiměsíční sólo cestu z Kolumbie do Uruguaye na motorce, která jede sotva šedesát. Živé vyprávění, kde se každou chvíli něco zvrtne, je doplněné o čtyři stovky fotek.

Na jakou další cestu se chystáš, a chystáš se o ní napsat, v pořadí už třetí, knížku?
V květnu odlétám do Japonska, které se chystám křížem krážem projet jak jinak než na japonské motorce. Učím se kvůli tomu už rok japonsky a kniha bude!

Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách
Tomík na cestách dopsal svou knihu. Vyjde brzy

Autor: Tomáš Vejmola