Jednotky sborů dobrovolných hasičů drahotušského okrsku zde měly taktické cvičení zaměřené na dálkovou přepravu vody z Bečvy.

Zúčastnit se simulovaného zásahu alespoň jedenkrát za rok nařizuje hasičům zákon. Proto se v Hranicích a vybraných okolních obcích rozezněly krátce po půl páté sirény, které svolaly dobrovolné hasiče do služby. Na místě byla jako první jednotka ze Slavíče, dvanáct minut po vyhlášení poplachu dorazila dobrovolná jednotka z Hranic.

„Simulovali jsme zde požár zemědělského stroje na lisování slámy, od kterého následně chytila sláma volně uložená na poli. Hraničtí hasiči si poradili s požárem stroje, ostatní jednotky, které mají čerpadla, natáhly vodu z Bečvy a uhasili pole,“ popsal Dušan Michálek, krizový pracovník Městského úřadu v Hranicích.

Během několika minut tak v místní části Hranic vzniklo stovky metrů dlouhé hadicové vedení. Celý zásah trval necelou hodinu. Že se cvičení konalo zrovna ve Slavíči nebyla náhoda. „Zdejší jednotka slaví osmdesát let od svého založení. Je to jedna z mladších jednotek, jsou zde i takové, které dnes mají hodně přes sto let,“ upozornil Michálek. Akce večer skončila hasičským posezením a oslavou. (jr)