VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domov seniorů i Pivovarské schody se dočkaly opravy

Hranice – Dvě stě patnáct ubytovaných klientů Domova seniorů v Hranicích se konečně dočkalo toužebně očekávaného zateplení pavilonů. S ročním zpožděním se tento týden konečně rozběhla plánovaná oprava budov včetně rekonstrukce střechy. I její propustnost dělala celému osazenstvu Domova velké problémy.

20.6.2012
SDÍLEJ:

Rekonstrukce Pivovarských schodůFoto: DENÍK/Pavel Mašláň

„Do budov nám zatékalo. V podstatě jsme museli chystat i kýble, aby se nám voda nerozlévala všude kolem," vzpomněl ředitel Domova seniorů v Hranicích Milan Káňa na některé obtíže, kvůli kterým se nyní k rozsáhlé rekonstrukci přistupuje.

Stavební firma by měla veškeré práce zvládnout v průběhu sto deseti kalendářních dnů. Již v pondělí proběhlo předání staveniště, ve středu se začíná stavět lešení.

Podle slov ředitele Milana Káni se ubytovaní lidé nové podoby Domova už nemohou dočkat.

„Všichni se na to těšíme. Klienti se o tuto akci hodně zajímají, doslova tím žijí. V pondělí jsme svolali informační schůzi a velká účast klientů nám jejich zájem dokázala. Podle architektky Patočkové jsme dokonce uvedli vizuální podobu projektu včetně podrobného harmonogramu, aby byli obyvatelé Domova seniorů o všem dostatečně informováni," uvedl ředitel Milan Káňa.

Rekonstrukce Domova seniorů v Hranicích

Znovu, ale takřka za stejnou cenu

Obyvatelé Domova seniorů v Hranicích se během nadcházejících měsíců budou muset připravit na některá omezení, které jsou s opravami spojeny. Prostory pro stavbaře a pro klienty však budou pochopitelně přesně určeny.

„Vše bude přesně ohrazeno. Bude zajištěná průchodnost a samozřejmě také bezpečnost," dodal ředitel Káňa.

Na rozsáhlou opravu, v rámci které dojde vedle rekonstrukce střechy a zateplení venkovního pláště také k úpravě vstupů do budovy či opravě lodžií, se vyčlenilo přibližně šestnáct milionů korun. Vedení města na akci už v loňském roce získalo dotaci fondů Evropské unie, která pokryje až devadesát procent nákladů.

Domov seniorů měl být zateplený již v loňském roce.

Společnost, která v minulém roce výběrové řízení vyhrála, však kvůli příliš nízké navržené ceně od již uzavřené smlouvy odstoupila a veřejná soutěž se musela vypisovat znovu. Je paradoxní, že navržená cena současného zhotovitele se od ceny odstoupivší firmy prakticky vůbec neliší.

Opravené schody se moc nezmění

Rekonstrukce Pivovarských schodůJistou podobnost s posledními potížemi Domova seniorů vykazuje i plánovaná oprava Pivovarských schodů, která začala rovněž na začátku tohoto týdne.

I v tomto případě původně vybraná společnost později zjistila, že svoji nabídku podhodnotila.

Tentokrát se však nemuselo vypisovat nové výběrové řízení a stavbu zahájila společnost, která ve stejné soutěži skončila na druhém místě. Její výhodou je zejména kratší doba trvání prací. Navržená cena je zhruba jeden a čtvrt milionu korun.

„I když se s opravou schodů začíná přibližně s měsíčním zpožděním, ke změně konečného termínu nedojde. Rekonstrukce by tak měla být hotová na začátku měsíce září," informoval tiskový mluvčí Městského úřadu v Hranicích Petr Bakovský.

Nová podoba schodů by se neměla výrazněji lišit od současného schodiště, které vede od Zámeckého hotelu směrem na Šromotovo náměstí.

„Po rozebrání dosavadního schodiště se upraví podloží, umístí se nové kamenné obrubníky a opraví se opěrná zeď, která v konečné ceně vytváří také důležitou položku," přiblížil následující kroky mluvčí Městského úřadu.

Autor: Pavel Mašlaň

20.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Práce na revitalizaci sídliště Nová v říjnu 2017
11

Revitalizace sídliště Nová se protáhne až do jara, parkování se však vyřeší

Vyberte nejhezčí vánoční strom v Olomouckém kraji
31

Hlasujte pro NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ STROM v kraji

Přerovskem se prohnal silný vítr, shazoval stromy a zvedal střechy

FOTOGALERIE / Vyvrácené stromy, strhané dráty elektrického vedení nebo srolované plechové střešní krytiny. Řádění silného větru, který zejména během noci na úterý zaměstnával hasiče po celém Olomouckém kraji.

Dvě dívky se zranily při těžké srážce fordu se seatem

FOTO Z MÍSTA / Dvě mladé ženy skončily v péči lékařů po vážné nehodě fordu, který dostal smyk a vletěl do protijedoucího seatu.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT