„V tuto chvíli vede velitel Městské policie Miroslav Mann. Ten prozatím ujel nejvíce kilometrů. Započítávají se pouze cesty do práce a z práce, přičemž záleží i na četnosti a dalších faktorech," uvedla koordinátorka soutěže Michaela Škrobánková, která na konci dubna oslovila velké hranické firmy, aby se také zapojily do soutěže.

„Nikdo nechtěl žádné bližší informace. Beru to tak, že každý začátek je těžký," vysvětluje si malou účast.

„Byla také špatná komunikace ze strany pražské firmy, která akci pořádá. Mnoho informací se k nám dostalo asi týden před vypuknutím soutěže, což je škoda. Věřím, že jinak by se zapojilo více lidí," povzdychla si organizátorka, kterou nejvíc překvapila účast Domova seniorů.

Do soutěže zapojila kolektiv Domova seniorů rehabilitační sestra Renata Vláčilová.

„Dozvěděla jsem se o této akci v nějakém časopisu. Viděla jsem tam internetovou stránku, tak jsem se na ni podívala, oslovila kolegy a rozhodla jsem se nás přihlásit," vyprávěla iniciátorka.

Nikdo z Hranic se nehlásil

„My všichni normálně jezdíme na kole, jsme sportovci. Já se jen občas podívám, zda se ostatní zapsali. Snažíme se. Chtěli jsme trošku zviditelnit domov seniorů a navíc se nikdo z Hranic nehlásil," pověděla sestra, která do práce a z práce najede šest kilometrů.

„Nemyslím si, že máme šanci vyhrát, ale v rámci utužení týmového ducha je to fajn. Spolu se mnou se do soutěže zapojila ještě vrchní sestra Žítková, poté pan údržbář, jedno volnočasové děvče a sestra, ale viděla jsem, že ta se ještě ani nezapojila. Možná nakonec budeme jen čtyři, ale to nevadí," usmívala se Renata Vláčilová.

Cyklosezona je už v Hranicích v plném proudu. Poslední víkend v dubnu se konal výjezd na kole na Cyklostezce Bečva v rámci jejího zahájení. Vyjížďky se zúčastnila i ředitelka Hranické rozvojové agentury Michaela Škrobánková.

„Vyšlo nám počasí, tak to bylo fajn. Z Valmezu, Hranic i Přerova dojelo poměrně hodně lidí. Skupiny měly tak dvacet, pětadvacet lidí," pochvalovala si.

Vzhůru na Helfštýn

Další cyklovyjížďka, tentokrát na Helfštýn, se uskuteční v sobotu 16. května.

„Jde o společnou vyjížďku hranických účastníků soutěže a jejich známých na hrad Helfštýn, kde se setkáme se soutěžícími z Přerova," pověděla Michaela Škrobánková a dodala, že pro zájemce bude připravena prohlídka Helfštýna a také budou mít možnost si vyšlapat cestu k hradu na elektrokole.

„Sraz účastníků a dalších zájemců bude v sobotu 16. května v 10.30 u stadionu Sportovního klubu Hranice," pozvala milovníky cyklovýletů Michaela Škrobánková.