„Prvního října jsme oslavili Den seniorů a při této příležitosti jsme se rozhodli, že uspořádáme v našem domově den otevřených dveří. Jedná se o prezentaci našeho domova nejen pro budoucí klienty, ale také nás navštěvují naši kolegové z jiných domovů důchodců v okolí,“ vysvětlila smysl dne otevřených dveří vedoucí úseku sociální práce a aktivizace Lenka Bártová.

Jak dodala, dne otevřených dveří využil také starosta obce Tovačov Leon Bouchal. Spokojenost projevili také běžní návštěvníci. „Bydlím tady kousek od domova a přišla jsem se podívat, jak to tady vypadá. Moc se mi to tu líbí,“ řekla starší paní, která si v kavárničce pro seniory prohlížela výstavu výtvarných prací.

Po důkladné prohlídce všech prostor domova a popovídání s klienty se zájemci mohli podívat také na slavnostní mši v ústavní kapli. „Letos slavíme deváté výročí vysvěcení kaple, a protože mše v našem domově připadají na pondělí, spojili jsme tyto příležitosti v jednu,“ doplnila ředitelka tovačovského domova důchodců Jaroslava Špalková.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika