Informovala o tom hranická místostarostka Radka Ondriášová (Právo a Spravedlnost).

Do výběrového řízení se přihlásili celkem tři uchazeči. Kromě vítězné firmy to byl stávající dopravce, společnost Optimalizace autobusové dopravy, a také firma CONNEX.

„Komise vyhodnotila všechny tři nabídky a vybrala společnost ČSAD Frýdek – Místek,“ sdělila Radka Ondriášová. Podle jejích slov bude vybraná firma provozovat autobusovou dopravu v Hranicích po dobu osmi let. Za to jí město zaplatí celkem 65 milionů korun.

„Nová společnost bude od ledna jezdit zhruba podle stávajících jízdních řádů tak, aby byla plně zajištěna dopravní obslužnost v Hranicích a v místních částech města,“ doplnila místostarostka.

„Kritéria našeho výběru jsou jednoznačná. Je to cena, stáří autobusů a komfort, čímž se myslí nízkopodlažní autobusy,“ informoval již dříve hranický starosta Miroslav Wildner (ODS).

Nového provozovatele hromadné dopravy vybírá hranická radnice už od loňského roku. Dosud však skončila všechna výběrová řízení neúspěšně. Kvůli tomu také město prodloužilo na letošní rok smlouvu se společností Optimalizace veřejné dopravy.

Letos putuje z městské pokladny na zabezpečení autobusových linek ve městě a jeho místních částech 4,8 milionu korun.