Kvůli neúnosné dopravní situaci a dlouhému čekání v kolonách vzrostly v uplynulých měsících náklady na spotřebu nafty společnosti Connex Morava, která ve městě zajišťuje autobusovou dopravu.

Taxikáři si zase stěžují na menší zájem ze strany pasažérů. Ti z obavy před dlouhým čekáním raději chodí pěšky. Ještě minulý týden trápila Přerovany cestující autobusy městské hromadné dopravy velká zpoždění.

„Při současných dopravních omezeních je velmi těžké dodržet jízdní řád,“ poznamenal zástupce společnosti Connex Morava Marek Mádr. Nejhorší situace je podle jeho slov na trasách linek 1 a 2, které projíždějí po ulici Velká Dlážka do Předmostí.

„Projet od nádraží do Předmostí někdy trvá až tři čtvrtě hodiny,“ potvrdil také jeden z přerovských taxikářů. „Dopravní situace stále není dobrá. Město Přerov je jako ementál – když se otevře jedna cesta, zavře se druhá. Jedna záplata se zakryje jinou,“ povzdechl si další z profesionálních dopravců.

Podle Petra Šenka z dopravního inspektorátu se řidičům blýská na lepší časy. „Uzavírka v Tržní ulici byla původně naplánovaná do 20. října. Zástupci stavební firmy nám ale potvrdili, že silnice bude průjezdná v předstihu už od zítřejšího dopoledne,“ řekl Šenk.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Přerovští řidiči se radují

Kolaps prý Přerovu nehrozí

Doprava v Přerově kolabuje

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika