Veškerá silniční doprava z této lokality je od 4. září odkloněna na nábřeží Edvarda Beneše a dále přes kruhovou křižovatku na Velkou Dlážku. „Je ucpaný celý Přerov, ale nedá se s tím nic dělat. Prostě musíme počkat až do poloviny října, kdy se snad vše vrátí do normálního stavu. Nadávat na to nemá smysl, tím si nepomůžeme,“ s klidem ohodnotil dopravní kolaps přerovský řidič Jiří Kelnar.

S podobným nadhledem se na celou dopravní situaci v Přerově dívají také ostatní řidiči. „Je to hrozné, ale znám i horší dopravní situace. Kvůli uzavírkám a kolonám jsem jednou projížděl Prahou tři hodiny. Místo nadávání na dopravní zácpu by měli být řidiči k sobě tolerantnější a systematicky si dávat přednost,“ doporučil Miroslav Kadlčík z Vlkoše.

Zdá se, že řidiči na silnicích se podle této rady skutečně řídí. Trpělivě čekají na kruhových objezdech, před sebe pouštějí ostatní řidiče, kteří přijíždějí z vedlejších cest, a zatím nikoho ani nenapadne, aby svůj vztek na dopravní situaci ve městě vyjadřoval troubením. Zato lidem, kteří se po městě pohybují městkou hromadnou dopravou, trpělivost dochází.

„Pořád mi volají lidé, kteří stojí na zastávkách mimo centrum a kteří netuší, jaká je situace. Nadávají na to, že autobusy mají zpoždění a chtějí, abychom jich poslali víc. Jenže když to uděláme, tak zůstanou trčet v zácpě stejně jako ty předešlé,“ řekl dopravní mistr z firmy Connex Morava Jaroslav Jemelka. Jak dodal, nejhorší je situace ve směru od autobusového nádraží kolem obchodního domu Tesco na Předmostí.