Přerovský magistrát se ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic a dopravním inspektorátem snaží nalézt takový postup prací, který by co nejméně obtěžoval už tak dost nervózní řidiče. Důvod hromadných oprav na silnicích v Přerově je přitom prostý: jsou na ně peníze a vrcholí stavební sezona.

Obyvatelé města v těchto dnech netrpělivě čekají na dokončení rekonstrukce kanalizační sítě v Komenského ulici, ke kterému by podle optimistických odhadů pracovníků magistrátu mělo dojít už za týden. Ke konci se chýlí i opravy sousední Havlíčkovy ulice. „Příští pondělí začne frézování komunikace a pokládání nového asfaltu v Teličkově a Sportovní ulici v Předmostí. Opravy proběhnou za provozu a bude platit částečná uzavírka,“ shrnul vedoucí oddělení dopravy přerovského magistrátu Richard Bdinka.

Od poloviny října mají být zahájeny opravy v Bartošově ulici. „V tomto případě ale zatím nevíme, zda a v jakém rozsahu se bude silnice uzavírat,“ řekl pracovník magistrátu. Poté by mělo následovat frézování v ulicích Svépomoc II a III. Podle vedoucího odboru rozvoje přerovského magistrátu Pavla Galy je pokládání nové vrstvy asfaltu naplánováno i na dalších místech ve městě – v ulici Boženy Němcové, Denisově, Dluhonské a Na odpoledni.

Také tyto akce chce investor stihnout ještě do konce letošního roku. „Opravy vozovek budou ale zahájeny až po ukončení prací v Komenského ulici, na mostě Legií a po zprůjezdnění Tržní ulice,“ přislíbil náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek (ODS). Protože se neúnosná dopravní situace ve městě podepsala také na kvalitě vozovky na tahu od Zlína, dojde k opravám i v této části města.

„Občané z lokality u hřbitova si stěžovali na poničenou cestu, a proto bude muset být opraven asi 1,5 kilometrů dlouhý úsek vozovky, a to zhruba od kruhového objezdu u restaurace Haná až k čerpací stanici na Jižní ulici,“ upřesnil pracovník oddělení dopravy magistrátu Bdinka.

Termín zahájení stavby záleží na harmonogramu prací ve městě, které koordinuje odbor dopravy magistrátu spolu s dopravním inspektorátem. Opravy by však neměly vypuknout dříve než počátkem října. „Součástí investiční akce je oprava tří autobusových zastávek ve směru na Jižní ulici,“ doplnil Bdinka.

V následujícím období se začne opravovat také podjezd v Předmostí. „Na opravu máme přislíben finanční příspěvek z kraje,“ uzavřel náměstek primátora Kulíšek.