„Na silnici se provádějí dva překopy kvůli rekonstrukci vodovodu. Jeden naproti Havlíčkově ulici a druhý v úseku ulice Wurmova. Snaha byla realizovat tyto práce naráz, aby ovlivnily dopravu co nejméně,“ uvedl magisterský úředník z odboru dopravy Tomáš Bouda.

Podle něho částečná uzavírka, která se netýká městské hromadné dopravy, skončí 31. května. Doprava se nyní soustřeďuje do ulic Čechova, Tovární, Husova a Velké Novosady. V této části města se také včera tvořily dlouhé kolony automobilů.

Na průjezdnost městem dohlíželi policisté. „Ano, máme několik zaměstnanců v terénu. Monitorují hlavně křižovatky se zvýšeným provozem, a to v ulici Čechova, Tovární a Husova. Problémy jsou hlavně při výjezdu z vedlejších silnic na hlavní v místech, kde nejsou semafory,“ informoval šéf přerovského Dopravního inspektorátu Lubomír Koláček.

Špatná dopravní situace je letitým problémem Přerova. Každá menší uzavírka ji ještě víc zkomplikuje. Už tři měsíce se řidiči v Přerově potýkají se dvěma uzavřenými nábřežími - Dr. E. Beneše a Protifašistických bojovníků.

Jejich uzavírka souvisí s rekonstrukcí stávajícího a stavbou nového mostu u elektrárny. Nábřeží by měla být zprůjezdněna začátkem června, ale i tak si řidiči neoddechnou.

„Potom přijde na řadu rekonstrukce starého mostu.Anadále v tomto úseku budou platit určitá dopravní omezení,“ vysvětlil Miroslav Kubín z Krajského úřadu v Olomouci.

„Co se týká zdejší dopravní situace, nemám slov. Jsem řidič z povolání a když mám tudy projíždět, už předem se děsím,“ zlobil se řidič Ladislav Procházka z Bystřice pod Hostýnem, který parkoval včera u Hypernovy.